En üst kalitede, rekabet edebilir bir fiyatta ve zamanında teslim şartlarının gerekliliğini ilke olarak kabul eden ISO 9001-2008 ve ISO 14001-2004 belgeleri ile üretimini belgeleyen APR 1992 yılında İstanbul da kurulmuştur.

2003 yılında ürün gurubuna çelik yapıları ekleyerek APR METAL ve Kent Mobilyaları adı altında yeniden yapılandırılmıştır. Türkiye’nin birçok ilinde yaptığı yaya üst geçit, hangar, çelik yapı sanayi siteleri, billboardlar, totemler ve otobüs durakları ile ülkemiz sanayisine ve şehirlerimizin güzel yaşanabilir hale gelmesine katkı sağlamaya devam etmektedir.

2013 yılında tamamlanan İstanbul-Pendik-Şeyhli ’deki 3.000 M2 kapalı 750 m2 açık alana sahip yeni fabrikasına taşınarak ticari faaliyetine sürdürmektedir. Ürün çeşidine 2015 yılında konteyner üretimini de katarak büyümeye devam etmektedir. Giderek artan kalite bilincine sahip tüketicilerimize teknolojik gelişmeleri de takip ederek düşük maliyetlerde, uzman personeli ile istenen zaman ve yerde rekabetçi fiyatlar sunan konusunda isim yapmış bir firma olarak faaliyetlerine sürdürmektedir.